Ďakujeme nadácii SPP

26.11.2016

S finančnou podporov Nadácie SPP v grantovom programe OPORA sa nám podarilo pomôcť telesne znevýhodným deťom Samkovi V. a Dávidkovi K.

Našim cieľom bolo nastavenie individuálneho plánu rozvoja pre oboch chlapcov. Vďaka Nadácii SPP tak mohli chlapci absolvovať zdravotne zamerané plávanie presne podľa ich potrieb pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Celý projekt trval od mája do konca novembra a výsledky ktoré sme dosiahli tešia nie len nás, ale aj samotných rodičov Samka a Dávidka.

Samko a Dávidko to s učením plávania vôbec nemajú ľahké, ale ich a odhodlanie a radosť s pohybu vo vode je obrovské. Napriek ťažkým začiatkom zo strachu z vody, ťažkej orientácií a pohybu vo vode to chlapci nevzdali a poriadne zabojovali. Dnes sa už Samko aj Dávidko na plávanie tešia, vedia sa ponárať a hľadať rôzne predmety pod vodou, vedia plávať s plaveckými pomôckami a stále napredujú.

Touto cestou sa chceme aj v mene rodičov Samka a Dávidka poďakovať Nadácií SPP, že Samko a Dávidko dostali možnosť začleniť medzi svojich rovesníkov a robiť pre svoje zdravie niečo, čo ich zároveň aj baví a napĺňa. Zároveň ďakujeme za profesionálny a trpezlivý prístup zo strany trénerov, ktorí mali Samka a Dávidka na starosti Mgr. Kataríne Štubniakovej, Mgr. Tomášovi Doleželovi a fyzioterapeutke PeaDr. Šárke Tomkovej.

ĎAKUJEME