Úspešný športový víkend pre RAJU

26.10.2016

V sobotu 22.10.2016 sme sa úspešne zúčastnili 4.kola Banskobystrického pohára v Žiari nad Hronom a zároveň aj Majstrovstiev Slovenska v modernom päťboji juniorov a seniorov.

V plávaní Linda Sýkorová sa obsadila dve druhé miesta v disciplínach 25m znak, 25m voľným spôsobom. V kraulovej disciplíne sa jej podaril vytvoriť REKORD podujatia!!! Zojka Guštafíková, ktorá je nováčikom v kategórii do 10r obsadila v osobnom rekorde na 50m VS krásne tretie miesto.

Veľkú radosť nám urobila aj Katka Rešovská, ktorá potešila osobným rekordom na 50m prsia. Budúce preteky si Katka vyskúša zaplávať už aj 100m prsia a veríme, že nesklame. Sára Melicherová zabojovala na 50m prsia, ale škoda zlého dohmatu a následnej diskvalifikácie, čo ju pripravilo o zlepšenie si osobného rekordu. Dievčenské kvarteto doplnil Tomáš Krompaský, ktorý sa predstavil v disciplínach 50m VS, 50 znak a 50 prsia. Musíme povedať, že Tomášovi sa veľmi darilo. Čo štart to osobné zlepšenie! Naši najmladší nováčikovia sobotňajšej výpravy Simon Stano a Filipko Šoltés si zaplávali vo svojich disciplínach 25m kraul, 25m znak, 25m prsia osobné rekordy! Chlapci zbierajú tento rok plno skúsenosti a budúci rok budú už bojovať o medailové pozície.

Tak ako sme už spomínali v úvode súbežne s plaveckými pretekmi sa konali v Banskej Bystrici Majstrovstvá Slovenska v modernom päťboji juniorov a seniorov. Na podujatí nás reprezentoval Daniel Očenáš, ktorý sa umiestnil medzi juniormi na druhom mieste a medzi seniormi na mieste treťom. GRATULUJEME!
Športovcom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu a tešíme sa na ďalšie úspechy a osobné zlepšenia.